Čištění žaluzií

Nová okna, především ta kancelářská mají velmi často žaluzie. Žaluzie jsou velmi příjemná věc, pokud svítí sluníčko, méně příjemné jsou ale, když dojde na úklid. Při pravidelném úklidu kanceláříse velmi často zapomíná, že i žaluzie potřebují péči, dokonce speciální péči.

Žaluzií existuje mnoho druhů. Namátkově jmenujme například: vertikální žaluzie, horizontální žaluzie, plisované rolety, fotožaluzie, hliníkové žaluzie, plastové žaluzie, plastové rolety, žaluzie z textilních materiálů, bambusové žaluzie, rolety (žaluzie), dřevěné žaluzie a tak dále.

Chceme se s Vámi podělit o některé tipy na úklid žaluzií, které naše úklidová firma za léta působení nasbírala. V oblasti péče – úklidu žaluzií můžete postupovat těmito metodami. Nejvíce pracná, ale nejúčinnější metoda je úklid namočeným hadříkem nebo měkkým kartáčkem. Již méně účinný, ovšem méně pracný způsob je sklopení lamel a setření plochy, opět vlhkým hadříkem. U tohoto úklidu je nejlepším způsobem otřít nejméně 4x a to podle sklonu lamel. U některých úklidových firem se můžete setkat s vysáváním žaluzií. A další úklidové firmy zase používají speciální vybavení přímo na žaluzie. Jsou jimi různé kartáče, kartáčky, rukavice a tak podobně. Ať už budete uklízet tím nebo oním způsobem, každopádně při úklidu nezapomeňte na žaluzie, byly by Vám tak zbytečným zdrojem prašnosti.

Zavřít menu